5 etapów rozwoju wewnętrznej świątyni

 

Dom Tantry ·  22 maja 2019

 

Na ścieżce świętej seksualności i tantry ciało reprezentuje świątynię. I wraz z naszym rozwojem na tej drodze, juz nie tylko symbolizuje świątynię, ale poprzez praktykę tworzenia odpowiedniego naczynia dla ducha, stopniowo się taką staje. 

Podobnie jak do procesu tworzenia budowli, najpierw musimy zatroszczyć się o fundament i solidne ściany. Wiąże się się to z żywiołem ziemi, stabilizacją naczynia i uszczelnieniem dziur energetycznych. Pracujemy na poziomie psycho fizycznym, uwalniając negatywne doświadczenia z ciała, i na duchowym, stosując regularną medytację osadzającą i równoważącą nasze energie. W efekcie osiągamy wewnętrzną stabilność i umiejętność niepodążania za ruchem myśli i emocji.
Następnym krokiem jest żywioł powietrza, który oczyszcza nasze wnętrze, odblokowując ciąg cyrkulacji powietrza od podstawy do szczytu świątyni i z powrotem. Osiągamy to poprzez liczne praktyki oddechowe. Przychodzi poczucie lekkości i przenikania przez subtelne wiatry. Pojawia się wrażliwość na bardziej delikatne i wysoko-wibracyjne energie.
Na tym etapie wszystko jest gotowe aby rozpalić u podstawy naszej świątyni metafizyczny ogień, dla którego paliwem staną się wszystkie instynkty i pojawiające się emocje. Od tego momentu, żywioł ognia staje w centrum naszej aktywności życiowej.
Przekłada się to na codzienną radość bycia, kreatywność i działanie napędzane przez pasję.
Poprzez połączenie żywiołu powietrza i ognia i cyrkulację ciepła do góry wewnętrznymi kanałami, aktywujemy metafizyczną alchemię w naszej świątyni. Rozgrzewają się i zaczynają wibrować dotąd uśpione centra energetyczne i gruczoły dokrewne. Ciało produkuje więcej hormonów i soków życiowych. Ogień zostaje zrównoważony żywiołem wody. Nasza Świątynia jak przyroda wiosną, wypełnia się soczystą mocą i słodkimi płynami. Pojawia się nektar błogości.
Na końcowym spełniającym etapie, rozpuszczamy naszą świątynię i wszystko wokół w przestrzeni. Cztery żywioły kolejno powracają do wielkiej pustki. Kontemplujemy, oddając się całkowicie przestrzeni i pozwalając na zniknięcie siebie. Wkraczamy na tajemny poziom rozwoju, który jest ukoronowaniem całej dotychczasowej praktyki.
Na tym etapie możemy doświadczyć połączenia z pierwotnym źródłem i chwilowego lub permanentnego rozpuszczenia indywidualnej tożsamości.

 

 W intencji konsolidacji wiedzy, ćwiczeń i regularnej praktyki tantrycznej z pracą z ciałem poprzez masaż, Dom Tantry opracował unikatowy holistyczny program masażu tantrycznego. Kurs obejmuje podstawową i szczegółową wiedzę, doświadczenie medytacyjne, praktyki tantryczne w parach i grupie oraz naukę wielu modalności masażu tantrycznego krok po kroku. Program przeznaczony jest dla osób pragnących rozwijać się na ścieżce, jednocześnie chcących w odpowiedzialny i skuteczny sposób pomagać innym. 

 http://houseoftantra.org/holistyczny-mistrzowski-program-tantrycznego-masazu/