Jesteśmy Ewolucją Ducha

 

Dom Tantry · 24 grudnia 2019

 

 

Jesteśmy częścią etapu kosmicznej ewolucji – eksploracji Siebie, który możemy nazwać Descendencją Ducha. Jej motorem jest wewnętrzny ruch świadomości, ruch wynikający z potrzeby samopoznania. Potrzeby wyłonienia swojej tożsamości, przebudzenia do samoświadomości.
Z pierwotnego połączenia światła i przestrzeni, powstają pierwsze wyodrębnione tożsamości, doświadczające siebie w wielu wymiarach. Oddzielone struktury świadomości, stopniowo dzielą się na mniejsze. Te emanacje stwarzają kolejne, i proces kreacji się rozrasta. Od ogromnych istnień obejmujących sobą galaktyki, do duchów poszczególnych gwiazd i planet. Proces tworzenia życia pogłębia się, na planetach pojawiają się coraz mniejsze i zróżnicowane struktury, powstają lokalne ekosystemy. Wyłania się ogromne bogactwo nowych bytów, całe nieograniczone spektrum życia, od wysoko wibracyjnych – eterycznych wymiarów istnienia do gęstej, ciężkiej materii, w której życie toczy się powolnym śnie. W trakcie tego procesu zagęszczania powstaje ciemna materia, tak gęsta, że światło nie jest w stanie ją przeniknąć. Ciemna materia, która stanowi większą część masy wszechświata, reprezentuje naszą kosmiczną kolektywną nieświadomość.
Istotą tego etapu kosmicznej ewolucji jest podział na coraz mniejsze części, aby w rezultacie wykreować nieograniczone spektrum przeciwieństw i skrajności. Im większa polaryzacja przeciwieństw, tym również większa energia może powstać w wyniku ich interakcji. Powstają nowe formy istnienia o jakościach dopełniających się nawzajem. Pojawiają się różnorodne, wyspecjalizowane formy płci, które spełniają się i rozwijają poprzez połączenie się ze swoim odpowiednikiem.
Głęboka polaryzacja seksualna to źródło kolejnej części kosmicznej ewolucji, którą jest czas duchowej Ascendencji, kiedy wszystko co zostało podzielone, na powrót się łączy. Cały proces opiera się na spotkaniu spolaryzowanych aspektów, które w wyniku fuzji doświadczają iluminacji.
Wiele istot w swoim indywidualnym rozwoju, znajduje się na tym etapie. W ten cykl wpisuje się droga mistycznej seksualności, umożliwiająca transformację nieświadomych części nas i powrót do źródła.

Z różnych powodów zachodnia cywilizacja od dawna tłumi i degraduje seksualność. W dobie przyspieszenia rozwoju techniki, związane jest to z postępującą degradacją środowiska oraz manipulacją genetyczną i technologiczną. Jesteśmy w szczególnym miejscu, decydującym o dalszej ewolucji tej planety. Jeśli skierujemy się do swojego wnętrza i do sił natury, przebudzimy energię życiową wszystkich ludzi. Kluczem naszego wielowymiarowego rozwoju jest odkrywanie i manifestowanie naszej osobistej mocy, celu, szczęścia i wolności. Tylko tak będzie mogło powstać nowe społeczeństwo wolne od lęku. Może być zbudowane tylko przez wolne, niezależne i silne indywidualności.