Ciemna strona księżyca

 

Dom Tantry · 28 stycznia 2018

 

 

Nic nie jest naprawdę tym czym się wydaje. Również księżyc.
Czy kiedykolwiek wyobrażaliście sobie, jak byłoby na Ziemi bez księżyca? Istnieją zapisy o legendarnym “złotym wieku” ludzkiej cywilizacji, zanim pojawił się księżyc.
Wpływ księżyca na ziemie i wszystkie istoty na powierzchni i pod wodą jest większy niż nam się wydaje. Cała natura przystosowała się do 29 dniowego cyklu księżyca, np. również cykl owulacji u ludzi. Co ciekawe 29 cykl rozrodczy nie występuje u zwierząt. Księżyc związany jest z podświadomością, oddziałuje silnie na nieświadome części nas aktywując je szczególnie w nowiu i pełni. Już na parę dni przed pełnią czy nowiem, możemy czuć się bardziej poirytowani, pobudzeni. Możemy doświadczać procesów emocjonalnych i kłótni z bliskimi.
Jest to czas aktywacji ciała emocjonalnego i zawężonej świadomości tego co się dzieje.
Księżyc w pełni często wiązał się z dziwnym lub szalonym zachowaniem, w tym z samobójstwem, lunatyzmem i przemocą. Astronomia księżycowa wskazuje, że grawitacyjny wpływ Księżyca powoduje społeczne napięcie, dysharmonię i dziwaczne zachowania.
Legendy Zulusów wierzą, że Księżyc jest pusty w środku i jest zamieszkany przez hitaurów. Legenda głosi, że Księżyc przybył tu setki pokoleń temu przyciągnięty przez dwóch braci, Wowanego i Mpanku, znanych jako bracia wody, obaj mieli łuszczącą się skórę jak ryba.
Wowane i Mpanku ukradli jajo “Wielkiego Ognistego Smoka” i opróżniły żółtko, aż stało się puste. Następnie “przetoczyli” Księżyc po niebie nad Ziemię, co wywołało kataklizmy na całej planecie, które zakończyły “złoty wiek” ludzkości.
Istnieją channelingi twierdzące że księżyc to sztuczny twór, stanowiący cześć systemu hamującego ewolucję ludzkości.
G.I Gurdżijew i Madam Bławatska uważali, że wszystko co żyje na Ziemi, ludzie, zwierzęta, rośliny, jest pokarmem dla Księżyca.
– Księżyc jest ogromną żyjącą istotą żywiącą się wszystkim, co żyje i rośnie na Ziemi – Oboje zgadzali się, że Księżyc wampiryzuje formy życia na Ziemi.

 

Wydaje się więc, że choć księżyc może działać negatywnie na większość ludzi, część rozwiniętych duchowo i twórczych kultur potrafiło wykorzystać te wpływy w pozytywny sposób. Ponieważ księżyc wzmacnia wszystko, co jest w podświadomości, jeśli gromadzimy pozytywne doświadczenia i zintegrujemy wszystkie odrzucone części nas samych, możemy skierować tę energię dla osobistych i zbiorowych korzyści.
Właściwe dostosowanie do cyklów księżyca pracy, uprawy roślin, życia seksualnego oraz praktyk duchowych zapewniło rozkwit i dobrobyt dawnych społeczeństw. Było to możliwe z jednego powodu. Jako istoty ludzkie wzrastamy i rozwijamy poprzez transformację indywidualnego i zbiorowego cienia.
W naszych czasach kolektywna nieświadomość codziennie bombarduje planetę lękiem, stłumionym pożądaniem i gniewem.
Jeśli znaleźliśmy się tutaj, na ziemi, praca nad transformacją cienia i mroku staje się naszą odpowiedzialnością.
Księżyc potrafi świetnie gromadzić i kondensować mroczne energie, dając możliwość ich przekształcenia.
Stworzono więc wiele metod rozwoju wykorzystujących cykle księżyca i jego wpływy. Wszystkie rytuały magiczne i praktyki duchowe w pełni i nowiu nabierają większej mocy. Niestety wielu wykorzystało moc księżyca do negatywnych i egoistycznych celów. Zostali przyciągnięci przez jego niewidoczną ciemną stronę…
W najbliższą środę jest wyjątkowa pełnia księżyca i zaćmienie. Życzę wam dobrych medytacji i rytuałów w tym czasie, abyście mogli świadomie korzystać z tej mocy w pozytywny sposób.