FENIKS MISTERIUM

Od pierwotnej mocy do wysoko wibracyjnej seksualności

TYGODNIOWY INTENSYWNY RETRIT PRZEBUDZENIA SEKSUALNEGO
I poziom Mistycznej Szkoły Międzywymiarowej Seksualności

21 – 28 maja 2021, Holandia

20-27 września 2021, Polska

Prowadzenie: Dechen Dorje z Zespołem

Proces warsztatu oparty jest na trzech tradycyjnych obszarach rozwoju, które podkreślają fundamentalne znaczenie seksualności jako uniwersalnej siły życiowej. Energii która daje życie i je podtrzymuje w każdym momencie.

 • Tradycji szamańskiej sięgającej po naszą pierwotną moc i dzikość, oraz siłę żywiołów. Tradycji, której celem jest uzdrowienie i harmonizacja całej społeczności ludzi, zwierząt i duchów natury, widzianej jako jeden organizm.
 • Sztukami świątynnymi wywodzącymi się z czasów matriarchatu, kiedy seksualność była traktowana z szacunkiem jako źródło życia i uważana za świętą moc. Praktyki będące źródłem odrodzenia mocy kobiecej na ziemi. Przynoszące zrytualizowaną, świątynną przestrzeń do uzdrawiania i uwalniania negatywnych doświadczeń z ciała.
 • Metodami transformującymi sferę cienia, stłumionych emocji, związanymi z drogą tantry. Ścieżką duchowej samorealizacji poprzez święte połączenie żeńskiego i męskiego aspektu.

Warsztat został starannie zaplanowany, aby umożliwić każdej osobie bezpieczną podróż od przebudzenia dzikiej, pierwotnej mocy, po doświadczenie multiorgazmicznej miłości, w bezpiecznej przestrzeni obecności i świadomości.

Sięgnięcie po swoją moc to odwaga odkrywania tego kim jesteśmy,  jaka jest nasza prawda i natura, poza konceptami na własny temat, uwarunkowaniami, przekonaniami. Osoby, które mają swobodny dostęp do swojej energii seksualnej żyją życiem soczystym, namiętnym, pełnym pasji.  Są wolne, samo-decyzyjne, autentyczne, potrafią dotrzeć do swoich prawdziwych pragnień i potrzeb oraz zamanifestować ich realizację w życiu codziennym.
Warsztat daje szansę na reaktywację naszego życia intymnego. Ale nie tylko, poprzez sięgnięcie głębiej w potencjał energii seksualnej, możemy uwolnić paliwo do życia w większej obfitości i satysfakcji w sferze relacyjnej i zawodowej.

Wyzwolenie pierwotnej dzikości

Aby urodzić się w tym świecie, dosłownie schodzimy w dół do naszych ciał. I jest to dopiero początek długiego procesu ucieleśnienia naszego ducha.
Jednak zazwyczaj ten proces zstępowania do ciała nie jest zakończony. Ponieważ na początku, wchodząc w tę gęstość, zatracamy naszą tożsamość. Tracimy kontakt ze świetlistą świadomością, z tą częścią nas, która pozostała powyżej. Zapominamy, jakimi potężnymi i wielowymiarowymi istotami naprawdę jesteśmy. Zapominamy, że mamy moc kształtowania wszystkiego, czego w głębi pragniemy.
Utykamy gdzieś pomiędzy ciałem a duchem i żyjemy tylko częściowo w ciele, nie doświadczając głębokiego rdzenia potencjału fizycznego. A ponieważ jesteśmy oddzieleni od naszego ducha, nie mamy też dość odwagi, by połączyć głębiej z pierwotną, zwierzęcą mocą naszych ciał.
Zatopienie się w gęstość naszych ciał może być jak skok w otchłań, ponieważ w tym czasie nie wiemy, co się dzieje, tracimy kontrolę.
W konsekwencji bardzo często żyjemy życiem powierzchownym, bez ekspresji i poczucia sensu. Można powiedzieć, że większość z nas żyje w uśpieniu, w pewnym rodzaju transie.
A jednak ponieważ urodziliśmy się w tym ciele, mamy szansę, aby się w nim całkowicie zanurzyć. Zejść do korzenia. Wyzwolić potężną moc ukrytą wewnątrz zwierzęcych, pierwotnych struktur naszego ciała. Nasze ciało jest skarbem, który przechowuje wszystkie doświadczenia z przeszłości. W rzeczywistości ludzkie ciało to żyjąca biblioteka, zawierająca formułę, która jest kluczem do całego stworzenia. Poprzez to ciało możemy przebudzić indywidualną świadomość. I być w pełni żywym, doświadczając totalności istnienia.
Nasza podróż polega na stopniowym puszczaniu kontroli i nabieraniu zaufania do pierwotnej mocy i mądrości ciała. Aby sprowadzić światło do samego dna siebie. Aby w pełni ucieleśnić naszego ducha.

Praca z Cieniem

Istniejemy na codzień poprzez nieświadome odtwarzanie poprzednich doświadczeń, zarejestrowanych na interfejsie ciała. Funkcjonowanie naszego ciała i psychiki składa się zasadniczo z automatycznych, złożonych procesów, nie kontrolowanych przez wolę.
Tak naprawdę możemy świadomie kreować nasze życie tylko na powierzchni. To przeszłe doświadczenia przechowywane w pamięci ciała są w większości odpowiedzialne za kształtowanie naszej rzeczywistości.
Z czasem poprzez kumulację negatywnych, traumatycznych doświadczeń powstały w nas nieświadome struktury. Struktury, które mają ukryte odrębne istnienie, często połączone z poczuciem winy, byciem ofiarą i głębokimi urazami. Te cierpiące, odrzucone i stłumione części nas, odgrywają główną rolę w sabotowaniu naszego życia.
Dopóki nie uwolnimy i nie przetransformujemy tych części, będziemy automatycznie odtwarzać ich negatywne scenariusze ukryte w ciele.
Aby rozpocząć proces przebudzenia do swojej mocy, wolności i autentyczności, konieczne jest przekierowanie uwagi do wewnątrz, naświetlając niechciane, ukryte przed świadomością części. Podczas procesu warsztatowego wniesiemy światło świadomości szczególnie do tych nieświadomych części, które są przyczyną cierpienia. Stworzymy przestrzeń dla transformacji i uzdrowienia.

Uzdrawianie seksualne i uwalnianie negatywnych doświadczeń z ciała

Często w długoletnich związkach zarówno kobiety jak i mężczyźni wycofują swoją energię seksualną lub przekierowują ją na sport czy karierę zawodową.
 Związki w których wygasa ogień rozpadają się, bądź trwają kumulując utajone cierpienie.
 Dlaczego się tak dzieje?

Inteligentna siła życiowa w ludzkich ciałach aktywuje się poprzez połączenie żeńskiej i męskiej esencji. Dzięki temu my jako istoty ludzkie możemy się rozwijać się na poziomie osobistym i duchowym.
Jednak setki lat uwarunkowań kulturowych i religijnych sprawiają, że ta siła jest głęboko stłumiona. Taka sytuacja jest źródłem degeneracji zachowań seksualnych i powoduje coraz większe nagromadzenie urazów i traum w pamięci ludzkiego DNA.
Ponieważ wszystkie doświadczenia życiowe przekazywane są w DNA, kolejne pokolenia dziedziczą je od swoich przodków. Ta pamięć osadzona w ciele w warstwach, aktywuje się stopniowo po osiągnięciu dojrzałości.
 Nagromadzone urazy i pamięć nadużyć są głównym powodem wycofywania swojej energii seksualnej przez kobiety, najczęściej po założeniu rodziny i urodzeniu dziecka. 
W efekcie również mężczyzna również wycofuje swoją seksualność, nie chcąc rozbijać związku poprzez szukanie spełnienia na zewnątrz. Narasta w nim jednak frustracja i agresja, ma uczucie, że traci swoją męskość.

Istnieje jednak szansa na to by nasza siła seksualna mogła rozkwitnąć w nowej, bardziej bogatej pełni. W trakcie warsztatu będziemy mieli możliwość odpowiedniej pracy z ciałem, uwalniającej stare, skumulowane wewnątrz traumy i przeżycia, i odblokowującej głębokie zasoby energii życiowej.
Zwykle okazuje się, że ciało i psychika tylko czeka na możliwość uwolnienia stłumionych, zablokowanych warstw doświadczeń z przeszłości, i podczas warsztatu doświadczymy życiowego odrodzenia.

Wysoko wibracyjna seksualność

Z perspektywy nauk tantrycznych energia seksualna jest świętą energią wszechświata, przyczyną powstawania zjawisk i form.
Rozumiana jako uniwersalna energia życiowa, staje się konieczna nie tylko do tworzenia nowego życia, ale do jego podtrzymywania. Jest potrzebna do osobistego rozwoju i do kreatywnego kształtowania naszego życia. Jej obecność wiąże się z osobistą mocą, poczuciem wartości, poczuciem obfitości i ugruntowaniem w codziennym życiu.
Celem warsztatowej podróży, rozpoczynającej się od uwolnienia blokad i przebudzenia mocy, jest podniesienie życiowej energii do serca i rozprzestrzenienie jej w całym ciele. W efekcie będziemy mogli doświadczyć multiorgazmu całego ciała.
Podnosząc moc do wyższych centrów energetycznych, sprawiamy ze nasze ciała stają się lekkie, zaczynamy funkcjonować na wysokich wibracjach. Zmienia się rownież nasze ciało. Staje się bardziej elastyczne, gorące a jednocześnie świetliste.
Na wyższych wibracyjnie częstotliwościach istnienia, obowiązują inne prawa fizyki. Będąc zakorzenieni w ciele a jednocześnie funkcjonując na wysokich wibracjach, tworzymy rzeczywistość, w której nasze cele realizują się bez żadnych przeszkód a marzenia manifestują w czasie teraźniejszym. To zaproszenie do życia w lekkości i radości, serfujemy na fali życia w radosnej harmonii z naszym otoczeniem.
W czasie warsztatu doświadczymy ekstazy i błogości poprzez połączenie pracy z ciałem, głosem, oddechem i ruchem. Otrzymamy także narzędzia potrzebne do eksploracji i utrzymania wysokowibracyjnej seksualności w codziennym życiu.

W trakcie warsztatu doświadczymy:
 • Nauki i praktyki świadomej komunikacji. Dzięki temu nauczysz się tworzyć bezpieczną przestrzeń, konieczną dla pracy z energią seksualną
 • Budzenia pierwotnej mocy i aktywacji ognistej energii życiowej. Energia ta staje się paliwem do dalszej transformacji.
 • Uwalniania blokad w ciele umożliwiając swobodny przepływ energii.
 • Uwolnienie seksualności ze starych programów związanym ze wstydem, umniejszaniem, brakiem akceptacji i odrzuceniem.
 • Uzdrawianie starych zranień i traum zgromadzonych w ciele fizycznym i energetycznym.
 • Odblokowanie przepływu między biegunem seksualnym i biegunem serca
 • Świątynny rytuał uzdrawiania joni i anusa
 • Fale Błogości  – nauka multiorgazmu dla mężczyzn ( kontroli ejakulacji )  oraz multiorgazm dla kobiet
 • Wysokowibracyjnej energii seksualnej połączonej z energetycznym orgazmem całego ciała

Niektóre z korzyści wypływające z doświadczenia Odrodzenia Feniksa:
 • Uwolnienie starych blokad i urazów przechowywanych w ciele
 • Podniesienie energii seksualnej z niższych ośrodków do wyższych ośrodków ciała
 • Przebudzenie indywidualnej siły życiowej, która przynosi większą witalność, zdrowie i długowieczność
 • Dostęp do nieskończonego źródła energii
 • Zdobycie głębszego zrozumienia swoich potrzeb i pragnień
 • Orgazmy tantryczne obejmujące wszystkie wymiary
 • Rozszerzenie świadomości i percepcji
 • Permanentna integracja seksualności i duchowości

Warsztat odpowiedni zarówno dla singli jak i dla par, dla osób gotowych na zmianę, przebudzenie swojej seksualności.

Dodatkowe informacje:
 • Strój podczas warsztatu: pareo.
 • Warsztat jest stworzony zarówno dla singli jak i par.
 • W trakcie sesji warsztatu występuje nagość
 • Nie ma fizycznego seksu podczas zajęć.
 • Jesteśmy odpowiedzialni za nasze doświadczenie, na bieżąco decydując o stopniu zaangażowania w sytuację warsztatową.
 • W każdym momencie możesz przerwać sesję lub praktykę, dając sobie przestrzeń na integrację i dystans.
 • Warsztat wspiera nas w wejściu w osobistą moc i autonomię. Kierując się intuicją i sercem, sami decydujemy czy bierzemy udział w jakimś ćwiczeniu i w jakich granicach.

Informacje organizacyjne warsztat w Polsce:
Termin: 20 – 27 września 2021, od poniedziałku godz.14 do poniedziałku godz.15.
Miejsce: Ośrodek Warsztatowy koło Krakowa
Język: polski i angielski
Inwestycja: 1500 pln
Koszty pobytu i wyżywienia:  160 zł/osobę/dobę
Zadatek za warsztat (bezzwrotny): 500 pln od osoby. Płatny przelewem.
Numer konta zostanie podany po zgłoszeniu na adres e-mail.
Informacje: [email protected]
ZAPISY: przez formularz rejestracyjny Tutaj >>
 
 
 

Informacje organizacyjne warsztat w Holandii:
Termin: 21 – 28 maja 2021, od piątku godz.17 do piątku godz.15 .
Miejsce: Holandia
Język: angielski
Inwestycja: 995 eu
Zapisy i informacje[email protected]
 
 
OPINIE UCZESTNIKÓW:

„Jeśli szukasz drogi, ten warsztat to autostrada.” 
Jacek, Odrodzenie Feniksa sierpień 2015

„Jestem poruszona tym, co zmieniło się i nadal zmienia w moim życiu po intensywnym tygodniu pełnym uzdrawiającego dotyku, serca i ciepła wraz ze wspaniałymi ludźmi, z którymi można było dotknąć najbardziej bolesnych i mrocznych miejsc, by poczuć w nich cudowną moc i światło. Cudownie wpłynęło to na moje relacje ze sobą, z Ukochanym, z innymi ludźmi. Jestem pełna, mam ochotę dawać i cieszyć się każdą chwilą. Jestem pod wrażeniem tego, jak pięknie cały warsztat został zaplanowany i jak cudnie można było opaść na koniec i zacząć wewnętrzną integrację tego co się wydarzyło i która trwa nadal. Będąc parę dni bez słów czuję, że zaczynają one płynąć. Jest w nich jednak większe zrozumienie, większa delikatność i integralność. Patrzę na siebie bardziej bystrym a jednocześnie bardziej miłującym okiem. Otwieram się na obfitość, którą jestem. Widzę, że nie było się czego bać, bo wszystko było witane z otwartymi ramiona. Czuję akceptację, ciepło i stabilność. A także widzę swoją dalszą drogę, trochę z lotu ptaka, trochę własnymi oczami. Pewną, choć otwarta jestem na niespodzianki. Dziękuję Wam z całego serca za tę przygodę, a szczególnie prowadzącym za przestrzeń i ciepło, za bycie dla mnie w każdej chwili, gdy tego potrzebowałam. To był niesamowity warsztat, proces, niesamowita podróż tam, gdzie jeszcze nigdy nie dotarłam. To Nowy Czas pełen Nowych Możliwości zgodnie z Sercem! Jestem wdzięczna!” 
Manuela, Odrodzenie Feniksa luty 2016

„Chwila czasu musiała upłynąć zanim z otwartą głową i sercem mogłem (i chciałem) podsumować to co działo się we mnie i dla mnie w trakcie Feniksa… Zawsze dla mnie takie doświadczenia są podróżą w głąb siebie. Czasem odcięcia od tego co nieważne i skupienia na sobie i na tych, którzy w danej chwili mnie otaczają. Warsztat był wyzwaniem, realnym spotkaniemz tym czego na pierwszy rzut oka nie widać, zderzeniem z moim własnym odbiciem, którego czasami (najczęściej) się unikam…
Nie wiem kiedy upłynął ten czas… Wszystko teraz zlewa się w jeden ciąg – bez podziału na dni, noce… Ważne były zarówno ćwiczenia jak i ceremonie jak i ludzie… i to jakie interakcje powstawały… Pewnie w tym miejscu byłyby właściwe podziękowania za bliskość, za czułość, za rozmowy, za braterstwo, za wyzwania… Mam nadzieję, że te kilka ważnych osób doskonale wie, jak bardzo jestem im wdzięczny.
Co wiem i co jest trwałe po tym niesamowitym tygodniu – brak zgody na bylejakość w codzienności, w każdym jej aspekcie. I szczerość – z innymi, ze sobą… niezależnie od tego jak byłaby trudna. Reszty ciągle nie jestem w stanie nazwać. Po prostu jest inaczej… I dlatego było warto…
Ciągle staje mi przed oczami ostatnia ceremonia, gdzie los tak a nie inaczej dobrał partnerów do kolejnych etapów… W tej przypadkowości nie było elementu który by się nie zgadzał, nie grał, nie pasował do całokształtu… Są takie chwile, które zmieniają postrzeganie przyszłości, pozwalają na zawierzenie przestrzeni – i to był taki moment…
Dziękuję Wam za całokształt, za obecność, za energię, za prowadzenie, za intensywność doznań… Dziękuję całek ekipie wspierającej za wsparcie ?
Grzegorz, Odrodzenie Feniksa wrzesień 2016

„Wielkie dzięki za całą wiedzę, jaką zdołałem przyjąć na temat ludzi, wszystkich kobiet i mężczyzn. Dotychczas widziałem tylko moje ja i moje ciało, mój problem. Teraz jest mnie więcej, więcej dla siebie i również dla innych. To wspaniałe uczucie. Radość i błogość. Poczucie, że świat jest piękny a ludzie mądrzy i piękni. To był najmocniejszy warsztat, w jakim uczestniczyłem. Chcę, aby wszyscy wokół zechcieli przeżyć i doświadczyć, tego co ja.” 
Zbyszek, Odrodzenie Feniksa sierpień 2015

„Ten warsztat dla mnie był potężną sposobnością poznania siebie. Ciężko mi się otworzyć na innych i wiem, że to jest moja odpowiedzialność, to bariery gdzieś które są głęboko we mnie, wiele z nich nie są moją winą, to mogą być poprzednie wcielenia, pamięć przodków, aspekty rodzinne. Ta świadomość daje wolność i spokój oraz mądrość, że mogę sobie z moimi blokadami stopniowo radzić. Drugie co mi się podobało, to nie negowanie naszych cieni, tylko ich akceptacja i korzystanie z ich mocy.”
Łukasz, Odrodzenie Feniksa sierpień 2015

„Fajne warsztaty, prowadzone z pełnym poszanowaniem osobistych granic każdego z uczestników i dbałością o komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wzmocniły we mnie ufność w obcowaniu z moim i drugim ciałem i seksualnością. Pokazały też, z czym sobie dotąd nie radziłem w tych sferach.”
Karol, Odrodzenie Feniksa sierpień 2015

„Droga nowego życia! Warsztat ten to znakomite narzędzie do zmiany wszystkiego tego, co czarne i białe. Jest narzędziem, które wgłębia do serca i do seksualności. Przez tę siłę odzyskałem moc, która pozwoli mi iść nową drogą i zdobywać bogatszą miłość do siebie i innych. Nauczyłem się na nowo żyć. Otworzyłem przed sobą nowe możliwości, takie że z łatwością uda mi się je zrealizować. Podejmowanie decyzji, odmawianie i na porzucenie ;-)”
Daniel, Odrodzenie Feniksa sierpień 2015

„Po warsztacie czuję, że odkryłam część serca, które tłumiłam. Całkowicie zmienia to podejście do całego świata, nawet jedzenie smakuje inaczej, kiedy całkowicie zagłębiasz się w swoje ciało. Dziękuję za wsparcie, nową wiedzę, a przede wszystkim praktykę, która pomogła mi zrozumieć bardziej to kim jestem i że idę słuszną drogą.”
Natalia, Odrodzenie Feniksa sierpień 2015