Odzyskując Kosmiczne Ciało

 

 Świątynia Kosmicznej Unii

7 – dniowy  zaawansowany retrit świątynnej pracy z ciałem
III poziom Szkoły Mistycznej Seksualności
15-22 grudnia 2021, Polska
1-8 kwietnia 2022, Holandia
Prowadzenie: Dechen Dorje z Zespołem

 

 

 

Warsztat jest trzecią częścią częścią podróży, rozpoczynającej się od przebudzenia i uzdrawiania seksualności, kontynuowanej w trakcie transformacji  wewnętrznego cienia, i kończącą się otwarciem mistycznego wymiaru seksualności i duchowym rozpoznaniem.
Proces uzdrawiania przez świątynną pracę z ciałem sprawia, że stopniowo nasze ciała otwierają się na przepływ siły życiowej. Wzrasta jakość i intensywność nie tylko seksualnych doznań, ale całe  życie staje się pełniejsze i bardziej przebudzone. Mamy więcej sił do realizacji naszych planów, bardziej też jesteśmy w kontakcie ze swoimi głębokimi odczuciami i potrzebami.
W naszych ciałach pojawia się dużo ciepła i energii, która potrzebuje twórczego ujścia.
Kolejnym etapem rozwoju i celem tego warsztatu, jest połączenie aktywowanej seksualności z duchowym wymiarem.
Kiedy przekierujemy energię seksualną do wyższych ośrodków naszego ciała fizycznego i ciał subtelnych, pojawia się doświadczenie ekstazy i wyzwolonych stanów świadomości. Towarzyszy temu przywołanie naszych wyższych struktur duchowych i integracja ich z gęstością fizycznego ciała.  W rezultacie możliwe jest stopniowe odzyskanie naszej prawdziwej, duchowej tożsamości.

 

Kim Jesteśmy

Nasza ewolucja jako świadomej siebie istoty sprowadza się do poznania i eksploracji siebie.  Odpowiedzi na fundamentalne pytania, czym jest nasza świadomość, czym jest rzeczywistość.
W czasie podróży od głębokiego egzystencjonalnego transu do pełnego przebudzenia, stopniowo odsłaniamy naszą autentyczną tożsamość. Jeśli udaje nam się poddać całkowicie bieżącej chwili, postrzegając życie jako magiczny strumień wrażeń, nie mających prawdziwego bytu, zarazem utrzymując pytanie kim naprawdę jesteśmy, w pewnym momencie kurtyna opada. W czasie tego procesu przebudzenia, odkrywamy źródło stworzenia wewnątrz siebie. Rozpoznajemy, że my sami jesteśmy kreatorami naszej rzeczywistości, i stajemy się gotowi na wzięcie odpowiedzialności za to, co dzieje się w naszym życiu. 
Jednocześnie otwiera się przestrzeń na rozpoznanie i doświadczenie tego, kim jesteśmy jako to Ciało.

 

Ciało, które pamięta

Całe nasze istnienie, wszystko co określa naszą tożsamość, możemy sprowadzić do pamięci. Pamięć, którą nosimy w sobie w sobie jest zapisem historii wszechświata począwszy od wielkiego wybuchu. Jesteśmy mikrokosmosem, który zawiera wszystko co dzieje się na zewnątrz nas. Również nasza indywidualność jest niczym innym jak pamięcią – sumą wszystkich przeżyć z przeszłości. Przeżyć nagromadzonych w wielowymiarowej przestrzeni w różnych czasach, miejscach i ciałach. Poprzez te doświadczenia, ukształtowało się nasze poczucie odrębności.
Jeśli nasze obecne ciało kumuluje w sobie cały zapis doświadczeń kolektywnej i indywidualnej ewolucji, co to oznacza dla nas w praktyce?
Oznacza to, że nasze ciało jest jednocześnie wszystkimi ciałami, które mieliśmy wcześniej. Czymkolwiek nie byliśmy, to wszystko żyje w nas w utajonym stanie. Dlatego podczas tradycyjnej, świątynnej pracy z ciałem, mamy możliwość uwolnienia treści nagromadzonej w ciele,  wyzwolenia  skumulowanych, zamrożonych emocji. Możemy też odblokować dostęp do naszej indywidualnej historii i rodowych losów. Odkryć wewnętrzne struktury mocy oraz części nas, które były do tej pory uśpione.

 

Energia Seksualna jako kosmiczne paliwo

Źródłem życia, rodzącego się w niezgłębionej przestrzeni, jest połączenie przyciągających się przeciwieństw. Światło i ciemność, chaos i harmonia, ogień i woda, żeńskie i męskie. Wszechświat jest nieustającym tańcem polarności, dążących do unii. Makrokosmos i mikrokosmos przenikają się. Prawo przyciągania i jednoczenia dotyczy też atomów ciała i struktur osobowości.
Na ścieżce mistycznej seksualności postrzegamy energię seksualną jako kosmiczną siłę życia, świętą energią wszechświata, źródło wszystkich zjawisk i form. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę jest seksualność i jaki ma potencjał. To dzięki niej mamy możliwość uzdrawiania, kreacji i manifestowania rzeczywistości, poruszania się w czasie i przestrzeni. Głęboka polaryzacja seksualna zapewnia energię potrzebną do osiągnięcia wyższej świadomości.
Kiedy uda nam się aktywować pierwotne pokłady naszego libido, wzniecamy w sobie święty ogień, podnoszący częstotliwość wibracji w całym ciele.  Podnosząc moc do wyższych centrów energetycznych, sprawiamy, że nasze ciała stają się lekkie, zaczynamy funkcjonować na wysokich wibracjach. Ulega transformacji nasze ciało. Staje się bardziej elastyczne, gorące, a jednocześnie świetliste.
Możemy przekierowywać naszą ognistą moc wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy i mieć dostęp do szerokich zasobów biblioteki naszego DNA.   Zasilając uśpione struktury pamięci ciała fizycznego i energetycznego, odkryjemy klucze do naszej wielowymiarowej kosmicznej tożsamości.

 

Nasz kosmiczny rodowód – droga odnalezienia siebie

Życie w swojej totalności istnieje w wielu wymiarach przestrzeni i czasu jednocześnie. Nasza Ziemia nie jest oddzieloną wyspą od reszty wszechświata. Zróżnicowane zasoby DNA tej planety są efektem milionów lat ewolucji całej galaktyki. Poprzez intencjonalną pracę z ciałem możemy uzyskać dostęp do wszystkich zasobów tej kosmicznej biblioteki. Rozpoznając siebie jako świadomość i świat jako jej projekcję, możemy zacząć eksplorować wielowymiarową, strukturę naszego ciała.
W trakcie warsztatowej pracy będziemy mogli aktywować pamięć wielu naszych dawnych istnień. Będziemy mogli doświadczyć tego, kim naprawdę jesteśmy i skąd pochodzimy. Poznać źródło naszego pochodzenia jako indywidualnej istoty. Wielu z nas to wielowymiarowe byty pochodzące z wyższych poziomów istnienia. Część z nas również pochodzi z różnych często odległych systemów gwiezdnych, światów znacznie bardziej rozwiniętych niż nasz.  Uwarunkowania narodzin w ludzkim ciele sprawiły że stopniowo utraciliśmy kontakt z naszą prawdziwą tożsamością. Z naszym wielowymiarowym istnieniem, naszym ”wyższym ja”.  Jednak głęboko wewnątrz, odciśnięta jest pamięć miejsca, skąd przyszliśmy i kim byliśmy. Dlatego zdarza się, że mamy wrażenie, że nie przynależymy do tego świata.
Czasem też wypełnia nas ogromna tęsknota za ”utraconym rajem”. Nieświadomie szukamy drogi powrotu do źródła, przestrzeni skąd przyszliśmy. W trakcie warsztatu odkryjemy w sobie struktury  i wysoko-wibracyjne części nas połączone z wyższymi wymiarami istnienia.  Odnajdziemy drogę do domu. Nie gdzieś daleko, w centrum Drogi Mlecznej, ale tutaj, w naszym ciele.

 

 Mandala Kosmicznego Łona

W centrum procesu warsztatowego jest duchowy archetyp Wielkiej Matki, która przekazuje bezwarunkową miłość.
Zgodnie z naukami tantrycznymi, całe istnienie wyłania się z pierwotnej Pustki.
To Czująca Pustka – żywa, odczuwająca istota. 
Kosmiczne łono wszechświata, źródło wszelkiego życia, zwane Wielką Boginią Matką.

Czarna Bogini przynosi ciemność, otchłań, która wszystko rozpuszcza. W tym stanie nie ma miejsca na separację, wszystko staje się jednością, całością. Czarna Bogini stwarza przestrzeń do całkowitego poddania się. Otwarcia na naszą najgłębszą esencję, niemożliwą do zrozumienia tajemnicę istnienia.
Przejście przez ten proces pochłonięcia przez pustkę, oznacza Wielką Śmierć. Śmierć odrębnej indywidualnej tożsamości.
To kwintesencja wszystkich duchowych ścieżek.

Wejście w głęboką polaryzację seksualną zapewni energię potrzebną do tego procesu. Aktywując pierwotne warstwy naszego libido, rozpalamy święty ogień, który zwiększa gorąco w całym ciele. Nasze ciało staje się bardziej elastyczne, rozgrzane i rozświetlone. Kierując tę wewnętrzną ognistą siłę do naszej biblioteki DNA, możemy otworzyć i wyzwolić całą naszą przeszłość. Historię zakodowaną w tym i w naszych poprzednich ciałach przez eony.

 

 

 W trakcie warsztatu doświadczymy:
 • Budzenia pierwotnej mocy i aktywacji ognistej energii życiowej. Energia ta staje się paliwem do dalszej transformacji.
 • Podniesienia życiowej energii do serca i wyższych czakr oraz uwalniania blokad w ciele umożliwiając swobodny przepływ energii.
 • Podniesienia energii seksualnej do pięciu czakr znajdujących się powyżej fizycznego ciała
 • Fali Błogości – sesji multiorgazmicznych dla mężczyzn oraz dla kobiet.
 • Wysokowibracyjnej energii seksualnej połączonej z energetycznym orgazmem całego ciała.
 • Wyzwolenia orgazmicznej mocy przywołującej nasze kosmiczne pochodzenie
 • Integracji naszych wielowymiarowych duchowych części z ciałem

 

NIektóre z korzyści wypływające z doświadczenia warsztatu:
 • Tantryczna transformacja niedojrzałych wewnętrznych aspektów.
 • Podniesienie energii seksualnej z niższych ośrodków do wyższych ośrodków ciała fizycznego i duchowego
 • Przebudzenie indywidualnej siły życiowej, która przynosi większą witalność, zdrowie i długowieczność
 • Dostęp do nieskończonego źródła energii
 • Zdobycie głębszego zrozumienia swoich potrzeb i pragnień
 • Orgazmy całego ciała obejmujące również wyższe subtelne wymiary
 • Rozszerzenie świadomości i percepcji
 • Sprowadzenie ducha do ciała
 • Permanentna integracja seksualności i duchowości
 • Poznanie i zrozumienie swojego pochodzenia
 • Wzmocnienie swojej siły kreatywnej i sprawczości w życiu

 

Dla kogo? Ważne!
 • Dla osób, które brały udział w retricie ”Odrodzenie Feniksa”  lub które mają wcześniejsze doświadczenie z pracą z ciałem i tantrą oraz sztukami świątynnymi.
 • Dla osób, które brały udział w retricie ”Obejmując Podziemie” oraz osób mających doświadczenie w pracy z indywidualnym i kolektywnym cieniem
 • Uczestnicy ”Odrodzenia Feniksa”i ”Obejmując Podziemie” przyjmowani są w pierwszej kolejności.
 • Dla osób stabilnych psychicznie, bez aktywnych zaburzeń psychicznych (choroba dwubiegunowa, kliniczna depresja, schizofrenia, uzależnienie itp.)
 • Warsztat odpowiedni dla ludzi gotowych na zmianę, przebudzenie i transformację.

 

 Dodatkowe informacje:
 • Strój podczas warsztatu: pareo.
 • Warsztat jest stworzony zarówno dla singli jak i par.
 • Nie ma fizycznego seksu podczas zajęć warsztatowych.
 • Jesteśmy odpowiedzialni za nasze doświadczenie, na bieżąco decydując o stopniu zaangażowania w sytuację warsztatową. W każdym momencie możemy przerwać sesję lub praktykę, dając sobie przestrzeń na integrację i dystans.
 • Warsztat wspiera nas w wejściu w osobistą moc i autonomię. Kierując się intuicją i sercem, sami decydujemy czy bierzemy udział w jakimś ćwiczeniu i w jakich granicach.
 • Warsztat eksploruje temat seksualności i nie jest terapią. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze doświadczenia i interakcje w trakcie zajęć czy poza nimi. Podążając za swoimi pragnieniami, używamy jasnej i bezpośredniej komunikacji werbalnej, stwarzając bezpieczną przestrzeń dla siebie i innych.

 

 Informacje organizacyjne Polska:
 • Termin: 15-22 grudnia 2021. Od poniedziałku 15 do poniedziałku 15
 • Miejsce: Ośrodek warsztatowy koło Wrocławia
 • Wymiana energetyczna: 1400 pln
 • Koszty pobytu i wyżywienia: 
  -pokój 2 osobowy – 165 pln/osobę/dobę
  -pokój 3-4 osoby- 150 pln/osobę/dobę
  -pokoje 5-6-7 osobowe- 140 pln/osobę/dobę
 • Zadatek (bezzwrotny): w wysokości 500 pln stanowi rezerwację miejsca.
  Numer konta zostanie podany po zgłoszeniu na adres e-mail.
 • Zgłoszenia>>Tutaj<<
 • Informacja: [email protected]
 • Język: polski i angielski

 

Informacje organizacyjne Holandia:
 • Termin: 1-8 kwietnia 2022
 • Miejsce: Holandia
 • Inwestycja: 990 eu
  Numer konta zostanie podany po zgłoszeniu na adres e-mail.
 • Zgłoszenia i informacja: [email protected]
 • Język: angielski