Taniec ognistego węża

 

5 -dniowy kurs zaawansowanego masażu tantrycznego
Prowadzenie: Dechen Dorje

 

 

Zapraszamy osoby zaznajomione już z masażem tantrycznym na autorski warsztat świątynnego masażu tantrycznego, mającego na celu aktywację życiowej energii Kundalini. Innym celem jest uzdrowienie zranień i traum z przeszłości zapisanych w komórkach naszego ciała.
Rytuały przebiegają nie tylko w parach ale i grupach trzyosobowych, głębiej aktywujących wewnętrzne aspekty żeńskie i męskie.

 

W czasach matriarchatu kwitły świątynie, w których kapłankami były kobiety. Były to kapłanki, które przy pomocy energii seksualnej uzdrawiały, oczyszczały, aktywowały siły autoregeneracji i wprowadzały w wymiary sacrum. Świątynie były w centrum wiosek, szanowane i uznane przez całą społeczność. Znana była wszystkim moc i świętość energii seksualnej. Masaż ten bezpośrednio nawiązuje do tego podejścia.

Specyfika tego masażu polega na tym, że zarówno osoba dająca masaż, jak i przyjmująca, niezależnie od płci, wchodzi w swoją aktywną energię kobiecą czyli właśnie Kundalini. Zaangażowane w masaż jest całe ciało. Masujący masuje ciało wężowymi ruchami. Dotyk jest świadomy, głęboki, powolny i oplatający. Aktywowana jest energia seksualna, która umiejętnie przetransformowana uruchomi samouzdrawiające możliwości ciała, otworzy nas na ekstatyczne doznania oraz otworzy szeroko bramy percepcji.

Jest to masaż całego ciała i zawiera w sobie rytuał masażu joni i lingama.

 

Masaż Ognistego Węża rozpoczyna się od masażu głowy, aby osoba przyjmująca mogła wejść w stan poddania się. Pozwolenie na rozpuszczenie umysłu w przestrzeni sprawia, że stopniowo otwiera się również całe nasze ciało. Stan głębokiego relaksu i odpuszczenia pomaga w uwalnianiu naszego serca ze starych urazów i zranień. Samoczynnie aktywowana zostaje energia siakti. Wibruje każdą cząstką ciała rozprzestrzeniając się w tańcu we wszystkich kierunkach. Wszystko co stare  i skostniałe rozpada się, a nowe rozkwita.

Ta szczególna forma masażu tantrycznego wymaga całkowitego zaangażowania ze strony masującego. Potrzebna jest stabilna obecność w ciele i dla drugiej osoby, zmysłowy i powolny dotyk, przekazujący wewnętrzny ogień, który podniesiony do serca, umożliwia głębokie połączenie pomiędzy osobami.
Oprócz potrzebnych technik, poznasz adekwatne praktyki medytacyjne i oddechowe, klarowną komunikację oraz inne metody aktywujące ognistą energię potrzebną w tym masażu.
Masaż wężowy to nowy wymiar zaawansowanych sztuk świątynnych.

 

Co będzie się działo na warsztacie?

Nauczysz się i doświadczysz wyjątkowego, integrującego ciało i ducha masażu.
Przebudzisz swoje siły życiowe, otwierając się na błogość i radość.
Będziesz uczestniczyć w rytuałach głęboko aktywujących osobisty potencjał.
Sięgniesz po indywidualną moc prowadzącą do przebudzonego, autonomicznego życia.
To wspaniały sposób na uwolnienie i przebudzenie fizycznego oraz energetycznego ciała.

 

Podczas tego warsztatu nauczysz się i doświadczysz:
  • medytacji tantrycznych tworzących specjalne połączenie pomiędzy masującym i masowanym oraz tantryczną przestrzeń jedności Ducha i ciała, pozwalające wyjść poza znane doświadczenia
  • poznasz i pogłębisz praktykę koła zgody, narzędzia przejrzystej komunikacji swoich potrzeb i granic, tworzącego bezpieczną przestrzeń i otwartość na przyjmowanie
  • pełniej poczujesz swoją moc nurkując głęboko w gęstość ciała.
  • skonfrontujesz się ze swoim cieniem i drzemiącą w ciemnościach indywidualną mocą.
  • nauki masażu krok po kroku: zobaczysz pokaz, będziesz się uczyć i doświadczać z pełnym prowadzeniem w trakcie.

 

Dla kogo? Ważne!
  • Dla osób doświadczonych w masażu tantrycznym z możliwościami przyjmowania elastycznych pozycji ciała (masujemy na materacach na podłodze). Max. waga ciała 90 kg (masujemy częściowo ciałem)
  • Dla osób BEZ NIEROZWIĄZANYCH PROBLEMÓW NATURY SEKSUALNEJ.
  • Dla kobiet i mężczyzn z aktywnym aspektem kobiecym w sobie.
  • Dla mężczyzn i kobiet gotowych również na pracę z osobami tej samej płci
  • Zapraszamy solo lub w parze.