Wprowadzenie do Czterech Filarów Tantry

Weekendowy warsztat dla par i singli

5 – 7 lutego 2021, Kotlina Kłodzka

Prowadzenie: Dechen Dorje

 

 

Ten warsztat jest przekazem innowacyjnej metody Czterech Filarów Tantry, stworzonej przez Dechena Dorje wspólnie z Esterą Saraswati. System Czterech Filarów Tantry jest kluczem do bezpośredniego rozpoznania naszej prawdziwej natury. Poprzez aktywację wewnętrznej alchemii, otwiera nieograniczone możliwości rozwoju.
Cztery Filary Tantry dają natychmiastowe, głębokie doświadczenie Tantry, poprzez osiągnięcie ekstazy duchowo-cielesnej, płynącej z równoczesnego połączenia esencji męskiej i żeńskiej wewnątrz nas, oraz z zewnętrznym partnerem.

To połączenie będziemy eksplorować na poziomach energetycznym, cielesnym i świadomości, aby poczuć więcej wolności i miłości w sobie. Z tego miejsca możemy tworzyć  nowe relacje z ludźmi – bardziej pełne i przestrzenne.

Warsztat bazuje na zrozumieniu i osobistym doświadczeniu, płynącym z nauk tradycyjnej Tantry tybetańskiej i hinduskiej. Środki i metody zostały odpowiednio dobrane i stworzone, aby w najbardziej efektywny i dostępny sposób przekazać istotę nauk także osobom, które nie mają kontaktu z tradycyjnymi ścieżkami.

Ten warsztat jest odpowiedni dla wszystkich, Twój status relacyjny nie ma znaczenia ani poziom zaawansowania na ścieżce tantrycznej. Zapraszamy singli i pary. Nie ma na tym warsztacie nagości.

 

Niektóre motywacje do uczestnictwa w tym warsztacie:
 • praktyczne wprowadzenie do metody Czterech Filarów Tantry
 • pogłębienie lub aktywowanie wewnętrznej unii żeńskich i męskich energii
 • życie z pełni swojego potencjału
 • “spróbowanie” czy Tantra jest dla mnie właściwa w tym momencie
 • bezpieczne i głębokie wejście w Tantrę, solo i w ubraniu
 • pogłębienie swojej ścieżki Tantrycznej poprzez uporządkowanie i uzupełnienie wiedzy i nowych doświadczeń tantrycznych
 • zbudowanie solidnej podstawy do dalszej przygody tantrycznej
 • także dla osób zaawansowanych, konieczny fundament do uczestnictwa w dalszych warsztatach Tantry

 

Wewnętrzna Unia jest istotą Tantry

Pierwotną relacją jest związek samego ze sobą. W każdym z nas, niezależnie od płci, zawarta jest esencja męska i kobieca w swoim aktywnym i pasywnym stanie. Związki, jakie tworzymy z ludźmi i ze światem są bezpośrednim odbiciem tej wewnętrznej pary.

Zapraszamy do doświadczenia esencji kobiecej i męskiej poza rolami społecznymi i koncepcjami na ich temat. Dowiemy się, jak mogą praktycznie wzbogacać nasze codzienne życie. Otrzymasz zarówno ziarna do pielęgnacji, jak i sprawdzone metody, jak rozwinąć w sobie pełen potencjał jako kobieta lub mężczyzna.

 

Czy chcesz:
 • żyć na co dzień podążając za swoimi najgłębszymi pragnieniami zamiast czekać na “lepszy czas” z ich realizacją?
 • czuć, że relacje z ludźmi intensywnie wzbogacają Twoje życie?
 • tworzyć udane związki pełne miłości i namiętnego seksu?
 • doświadczać wolności i zaangażowanych relacji jednocześnie?
 • utrzymywać jasny kierunek i prawdziwy cel życia bez rozpraszania uwagi?
 • nawiązać głęboki kontakt ze sobą?
 • pogłębić Twoje duchowe doświadczenie i je połączyć z ciałem?

 

Już jedno doświadczenie kosmicznego seksu odmieni Cię na zawsze

Cały wszechświat jest tańcem energii męskiej i żeńskiej, które działają na siebie przyciągająco. Od poziomu atomowego w ludzkim ciele po zderzenia gwiazd i planet, wszędzie odbywa się kosmiczny seks w każdej sekundzie. Nie jesteśmy tego świadomi ani najczęściej tego nie odczuwamy ze względu na opancerzenie ciała przeszłymi doświadczeniami oraz niewystarczający rozwój świadomości. Możemy jednak to zmienić. Możemy zacząć doświadczać życie ekstatycznie, bez względu na to co się dzieje. Ekstaza wydarza się wewnątrz ciała dzięki świadomemu odczuwaniu połączenia męskiej i kobiecej esencji w nas.

Każdy, niezależnie od płci, ma w sobie wewnętrzne aspekty żeńskie i męskie. Zazwyczaj są one stłumione i nie mogą się autentycznie wyrażać. Mężczyźni myślą, że aby być męscy nie mogą wykazywać swojej kobiecej natury, a kobiety muszą być delikatne i słabe, aby być kobiece lub jeszcze inaczej. Wiele mamy wtłoczonych przez rodzinę, szkołę, religię i kulturę koncepcji, co to znaczy być kobietą lub mężczyzną. Gubimy się w natłoku kolejnych oczekiwań, którym mamy sprostać, aby być “prawdziwym” mężczyzną i “prawdziwą” kobietą. Często buntujemy się na przyjęte normy i obyczaje, popadając w drugą skrajność. Skupiamy się na formie zewnętrznej, zatracając kontakt z  esencją kobiecości i męskości w nas samych, która chce się wyrażać w jakikolwiek niewymuszony sposób.

Często prawda jest jednak taka, że droga do kobiecości wiedzie przez męskość, a do męskości przez kobiecość. Co to oznacza w praktyce? Aby kobieta mogła wyrażać swoją kobiecość, która jest seksualna i zmysłowa, musi przede wszystkim czuć się bezpiecznie. Zapewnić jej to może tylko esencja męska w niej czyli stabilność, wewnętrzne oparcie i niewzruszoność, odwaga, obecność i świadomość. Zaś męskość mężczyzny nie może wyrazić się w swojej pełni, dopóki nie znajdzie w sobie miejsca na kobiecość czyli (p)oddanie się, zaufanie, miękkość, wrażliwość, emocjonalność i uczuciowość, dopóki nie odnajdzie źródła kreacji w sobie. Dopiero wtedy jego męskość ma paliwo i swoiste wypełnienie.

 

Co praktycznie dają nam Cztery Filary Tantry?
 • stabilność w trudnych jak i euforycznych sytuacjach życiowych
 • spokój i odwagę dzięki byciu tu i teraz
 • cieszenie się tym co jest
 • poczucie bezpieczeństwa
 • przejrzystość widzenia i zrozumienia głębi zjawisk, umożliwiająca też rozpoznanie potrzeb i środków ich realizacji
 • jasny kierunek i cel w życiu
 • skupienie na tym co najważniejsze bez rozpraszania uwagi
 • skuteczność i odwagę w działaniu i realizacji przedsięwzięć
 • poczucie wolności
 • wewnętrzny spokój wynikający z puszczenia przywiązań i lęku
 • pasję i namiętność życia
 • soczystość i spełnienie
 • mnóstwo wigoru i witalności
 • tantryczne orgazmy obejmujące całe ciało,
 • dostęp do źródła nieskończonej energii
 • umiejętność skutecznego kreowania rzeczywistości

Aktywowanie w sobie tych czterech esencji wyzwala nas z uwarunkowań i ograniczeń oraz przybliża do życia spełnionego, pełnego miłości i obfitości. Powoduje także silny przepływ energii seksualnej przy jednoczesnym poczuciu spełnienia, bez konieczności przymusowego rozładowania jej na zewnątrz. Zbliżenia seksualne stają się wtedy dla nas wrotami do odmiennych stanów świadomości. Po zasmakowaniu takiego seksu, wszystko inne zmienia swoją hierarchię wartości.

 

Informacje organizacyjne
 • Termin: 5-7 lutego 2021
 • Miejsce: Kotlina Kłodzka
 • Godziny warsztatu: od piątku godz.18 do niedzieli godz.16
 • Wymiana energetyczna: 850 pln
 • Pakiet pobytowy: 320 pln
 • Zadatek (bezzwrotny): 300 pln
 • Zgłoszenia: >>Formularz <<
 • Informacje: [email protected]

 

 

Opinie uczestników

 

  ”Chciałam wyrazić wdzięczność Dechenowi Dorje i Zespołowi Domu Tantry za weekendowy warsztat: Inicjacja do Czterech Filarów Tantry; Moje serce przyjęło bogactwo wiedzy i doświadczenia, podarowane przez Dechena. To była podróż zanurzająca w głąb siebie, doświadczanie ciałem i duszą. Szansa na poznawanie siebie przekraczające granice tego, co było mi znane do tej pory. Przestrzeń stwarzająca we mnie otwartość na proces oczyszczania umysłu i serca od trzymanych bolesnych wspomnień i starych ograniczających schematów myślenia. Poczułam, jak uwalnia się miejsce na nowe rozumienie życia i duszy. To było także głębokie spotkanie z innymi osobami, dające doświadczenie połączenia w Jedności, ale także odrębności i różnorodności. Pozostała tęsknota za tak pięknym, świadomym, uważnym i radosnym byciem ze sobą. Święty taniec. Medytacja. Ruch i zatrzymanie w ciszy. Współczucie. Bezpieczna przestrzeń do odkrywania i doświadczania esencji męskiej i żeńskiej w sobie, ku duchowej pełni, wzrastaniu, rozwijaniu się, radości, wolności i miłości.
  Dziękuję Wam. Dziękuję również sobie za postawienie ważnego kroku na ścieżce prowadzącej do odkrywania nieskończonej przestrzeni wewnątrz siebie.
  Pozdrawiam serdecznie.”
  Monika, uczestniczka warsztatu Inicjacja do Czterech Filarów Tantry; listopad 2017

 

  ”Całe życie czułam że moje ciało jest martwe i miałam poczucie że nie poczuję w nim ”ognia”.Różne ścieżki duchowe testowane przez długi okres czasu nie dały mi poczuć energii w ciele,a tantra to uczyniła i to przy pierwszym naszym spotkaniu ! Obudziła moja uśpiona Kundalini. Pomimo tego,że to moje pierwsze warsztaty to i tak są dla mnie ogromnym krokiem w przód. Czuję,że moje ciało zaczyna wypełniać się życiodajnym paliwem i chcę więcej ! Dziękuję to za mało :).” Marta, Inicjacja do Czterech Filarów Tantry, październik 2015

 

  “Czasem wydaje się, że zadziało się niewiele, choć to tylko poziom świadomy jeszcze nie wyłapał o co chodzi, wewnętrznie jednak cały system ulega zmianie, coś puściło, zaczęło pękać, zniknął jakiś balast, ciało zaczęło inaczej pracować.. Tak jest u mnie po dwudniowym warsztacie Wprowadzenie do 4 filarów tantry. Czuję się bardziej zbalansowana, zabieram się za rzeczy, które odkładałam, mam więcej zaufania do życia, czuję jego bliskość i bliskość innych ludzi, nawet jeśli nie zbliżają się za bardzo.. to po prostu ja nie stawiam już niepotrzebnej fortecy.”

 

  ”Prowadzący prócz przekazu słownego wprowadzają też w ciała informacje głębsze, zapraszają do rozluźnienia, do nie oceniania, do bycia tym kim jesteśmy. Nie negują, ale celebrują każdy aspekt bycia człowiekiem, co jest mi ogromnie bliskie.”

 

  ”Polecam każdemu, kto pragnie być ze sobą w coraz głębszym związku, każdemu, kto w jakiś sposób sam sobie skrzydła podcina, kto pragnie otworzyć się na to, co jest, zamiast na to, co się wydaje.. Czułam się bezpiecznie, czułam się zaopiekowana obecnością i czułam, że mogę być taka jaka jestem w tej chwili. To niezwykle cenne, zwłaszcza gdy stykamy się z gniewem, zwątpieniem, apatią.”

 

  ”Dom Tantry otwiera ramiona, daje przestrzeń na wszystkie emocje. A 4 filary tantry to dla mnie wzięcie w ramiona Rzeczywistości i odczucie tego, jak czułe jest to, co jest, jak niezwykłe i jak bardzo bliskie, bo przecież jest nami. Jestem wdzięczna za to, co się zadziało i za lekkość we mnie, którą poczułam, a jednocześnie głębię w tym jak proste może być bycie. Bez koncepcji, bez zmyślania, bez kombinowania – w zaufaniu.”
  ”Dziękuje Wam! I dziękuję Sobie!” Inicjacja do Czterech Filarów Tantry, październik 2015

 

  “Dziękuję za wspaniały wspólny czas spędzony podczas ostatniego weekendu. Bezcenna wiedza i wspaniałe doświadczenia, nie mam słów, żeby napisać jak bardzo jestem Wam wdzięczny.” łączę pozdrowienia, Dariusz, Inicjacja do Czterech Filarów Tantry, luty 2015

 

  ”Bardzo dziękuję za ten weekend – na Waszych warsztatach dzieje się jakaś wielowymiarowa i wielorozgałęzieniowa magia; otwierają się bramy do odczuwania tego, co “nie śniło się filozofom”. Zauważam, że rzeczywistość zaczyna mnie coraz milej zaskakiwać i wiem, że to nie przypadek, tylko kwestia energii jaka jest we mnie, a ta ostatnia pewnie niejedno ma wspólnego z Przestrzenią, jaką zapewniacie. Dziękuję i pozdrawiam,” Monika, Inicjacja do Czterech Filarów Tantry, luty 2015

 

  “Dziękuję za piękne spotkanie. Doświadczenie na wielu poziomach było bardzo intensywne. Powoli wypływa znaczenie, wgląd w to, co tak naprawdę się zadziało. Ciężko to opisać, więc nawet nie próbuję tego nazwać. 4 filary chodzą mi po głowie i sercu – przed oczami stają mi stare obrazy z przeszłości w nowym ujęciu, z nowym znaczeniem… więcej zrozumienia i więcej jasności jak zjawiska się manifestują, jak są ze sobą połączone, jak się przyciągają. Dużo ukojenia płynie z tego, że “koncept” 4 filarów jest tak spójny z życiem i moje wewnętrzne prowadzenie pokazywało mi już wcześniej jak ten balans pomiędzy nimi jest podstawą rozwoju… Spotkanie z Wami dało mi dużo wewnętrznego poczucia, że liczy się zaufanie prowadzeniu, odwaga bycia prawdziwym, uważność…Czuję, że coś kiełkuje i rośnie. Dziękuję Wam za to z całego serca. Dla pożytku Wszystkich istot :)” Justyna, Inicjacja do Czterech Filarów Tantry, luty 2015