Cztery Filary Tantry

 

 

Tygodniowy retrit “Czterech Filarów Tantry © “

Prowadzenie Dechen Dorje z Zespołem

 

 

Zapraszamy wszystkich poszukiwaczy na ścieżce Tantry do głębokiego zanurzenia w mądrość i esencję tej ścieżki. Podczas retritu będziemy eksplorować i rozwijać esencję tego, czym jesteśmy po to, aby w naszym życiu było więcej wolności, aktywnego współczucia i kreatywnej soczystości.

Tygodniowy trening Czterech Filarów Tantry jest doświadczeniem alchemii pierwotnych esencji rzeczywistości, które daje głębokie poczucie integracji na wewnętrznym i na zewnętrznym poziomie. W rezultacie odczuwać będziemy wewnętrzne spełnienie, samopowstającą radość, poczucie zrozumienia naszego życia i jakie następne kroki mamy podjąć w kierunku realizacji naszego potencjału.

 

O warsztacie

Ten tygodniowy intensywny warsztat doświadczalny pogłębi twoją ścieżkę Tantry poprzez unikalną metodę Czterech Filarów Tantry, stworzoną przez Dechena Dorje wspólnie z Esterą Saraswati. Jest to szybka droga dotarcia do samej esencji Tantry, ścieżki ucieleśnionej duchowości oraz ekstatycznego wyzwolenia z iluzji matriksu. Metoda ta powstała na bazie osobistego doświadczenia i mądrości tradycyjnej Tantry. Współczesne zręczne środki pomagają dostosować tradycyjną ścieżkę do współczesnego człowieka w najbardziej skuteczny i dostępny sposób.

Warsztat ten nie jest poświęcony uzdrawianiu seksualnemu ani procesowaniu osobistych zranień emocjonalnych. Otrzymasz dużo wiedzy i mądrości oraz doświadczenia Czterech Tantrycznych Esencji na trzech poziomach świadomości, energii i ciała. W rezultacie wzrośnie twoja umiejętność doświadczania radości, miłości, wolności i lekkości w codziennym życiu.

 

 

Nie ma zewnętrznego Kreatora – Autokreacja zamiast przetrwania
Gdy odczujemy w sobie alchemię Czterech Filarów Tantry zrozumiemy, że nie ma nic na zewnątrz nas, co determinuje czy kieruje naszym życiem. Nie będzie już potrzebne podążanie za magnetyzującą nas osobą, szukając satysfakcji w chwilowym połączeniu dopełniających się energii. Budząc swój pierwotny, dziki, pełen mocy twórczy potencjał, zaczynamy kreować swoją rzeczywistość, zamiast przystosowywać się do niej. Wchodzimy w nową jakość życia, kiedy okazuje się, że mamy dostęp do niewyczerpalnych zasobów energii, płynącej przez nasze ciało ze wszystkich kierunków.
Jedynym warunkiem jest stworzenie w nas wewnętrznej polaryzacji. Podobnie jak pole magnetyczne, które tworzy się między dwoma biegunami magnesu, sprawia że zaczyna płynąć prąd. Ta osobista polaryzacja, przebudzona i kultywowana, będzie rozpalała i utrzymywała w nas wewnętrzny ogień. Pełen radosnej pasji, mocy i błogości. Ogień, który nigdy nie gaśnie. Gdy ta gorąca, błoga energia, wibruje juz w całym naszym ciele, czujemy że chwila po chwili, nasze myśli i pragnienia zaczynają się same materializować. Wystarczy poddać się nurtowi współzależnego powstawania i płynąć na fali.  Ognista energia wspinając się wyżej w ciele, daje rownież światło, klarowność kierunku w jakim dążymy. Zadając sobie w każdym momencie pytanie, gdzie znajduje się źródło kreacji, rozpoznajemy, czego naprawdę chcemy i przewidujemy konsekwencje działania. Połączenie ognia, przejrzystości i wglądu sprawia, że możemy stanąć w pełni swojej mocy, wziąć odpowiedzialność za wszystko co nas spotyka i zająć centralne miejsce w naszej życiowej mandali.

 

Przestrzeń jako Wielka Matka
Wszystko nieustannie powstaje z przestrzeni  i powraca do przestrzeni. W tradycyjnym tantrycznym podejściu przestrzeń jest utożsamiana z matką wszystkich istot, jako że daje wszystkiemu życie. W tym ujęciu, żyjemy wewnątrz wielkiego łona kosmicznej matki. Z każdym oddechem umieramy i rodzimy się na nowo. Poddając się pulsacji życia, przestajemy być oddzieleni, rozpuszczamy się, powracamy do domu, do źródła, po to by za chwilę wynurzyć się w nowej odsłonie. Bardziej pełni, w zgodzie ze sobą. Im bardziej będziemy w stanie pozwolić na odejście starego, tym więcej będzie miejsca na nowe. Podczas licznych sesji medytacyjnych w czasie warsztatu, będziemy mieli okazję wejść w przestrzeń głębokiego poddania i odpuszczenia.
Źródłem życia, rodzącego się w tej nieograniczonej przestrzeni, jest połączenie przyciągających się przeciwieństw. Światło i ciemność, chaos i harmonia, ogień i woda, żeńskie i męskie. Wszechświat jest nieustającym tańcem polarności, dążących do unii. Makrokosmos i mikrokosmos przenikają się. Prawo przyciągania i zjednoczenia dotyczy również atomów ciała i struktur osobowości.

 

Co oferują Cztery Filary?

Aktywacja czterech esencji tantry uwalnia nas od uwarunkowań i ograniczeń, przybliża do spełnionego, obfitego życia pełnego miłości. Stwarza mocny przepływ energii seksualnej wewnątrz ciała bez potrzeby pozbywania się jej na zewnątrz. Wtedy możemy się otworzyć na wyższe poziomy świadomości i wglądu.

 • prawdziwą, bezwarunkową wolność
 • wewnętrzny spokój osiągany przez uwalnianie się od przywiązań i lgnięcia
 • autentyczne poczucie bezpieczeństwa płynące z wewnątrz
 • umiejętność skutecznego manifestowania marzeń i głębokich pragnień
 • stabilność w trudnych i pełnych wyzwań sytuacjach
 • jasność wglądu i głębokie zrozumienie świata zjawisk, pozwalające na rozpoznanie pragnień i sposobów ich realizacji
 • przyjęcie i celebrację wszystkiego, co pojawia się w życiu
 • pomagają w krystalizacji kierunku i życiowego celu
 • skuteczność i odwagę w podejmowaniu działań i realizowaniu projektów
 • ognistą pasję życia odczuwaną jako niewyczerpanego źródła energii

 

Mandala Czterech Filarów Tantry
Doświadczenia z przeszłości, ukryte wewnątrz naszych ciał, związane z energiami żeńskimi, bądź męskimi, tworzą struktury, które nazywamy wewnętrzną kobietą i wewnętrznym mężczyzną. Istotą ścieżki tantrycznej jest zjednoczenie tych struktur wewnątrz nas i ewolucja tego połączenia, od czakry podstawy w górę. W trakcie tantrycznych praktyk, łączymy poziom wewnętrzny z zewnętrznym poprzez praktykę z partnerem tantrycznym. Nasze wewnętrzne części wchodzą w interakcję nie tylko ze sobą, ale również z wewnętrznymi strukturami partnera, co zwielokrotnia siłę polaryzacji. Do tego procesu wprowadzamy poziom transpersonalny w postaci pierwotnych aspektów rzeczywistości, reprezentujących żeńską i męską esencję. Wszystko to umiejscowione w świętej geometrii reprezentującej cztery filary.
Ucieleśniając zmieniające się aspekty rzeczywistości, z czasem przestajemy utykać w jednej części siebie. Przestajemy się utożsamiać z tą częścią. W efekcie odzyskujemy większą wolność i autentyczność ekspresji.
Praktyka tantryczna w Mandali Czterech Filarów oferuje głębokie zrozumienie, kim jesteśmy i jak mamy się rozwijać, aby zrealizować nasz potencjał. Napotkamy wiele wglądów, momentów olśnienia i błogości. Uzdrawianie poziomu osobistego odbywa się samoistnie bez naszego świadomego skupiania na tym uwagi.

 

Metody pracy
 • tantryczne rytuały, inicjacje i pudże
 • taniec na mandali
 • ustawienia tantryczne
 • jogiczne techniki oddechowe
 • masaż i tantryczna praca z ciałem
 • alchemiczna pudża w mandali czterech filarów
 • praca z energią seksualną – orgazmiczna błogość
 • siedząca medytacja
 • ćwiczenia tsa lung
 • wewnętrzna joga

 

Dla kogo jest ten warsztat odpowiedni?
 • Celem tego warsztatu jest pogłębienie osobistej praktyki Tantry, nie eksploracja seksualności czy pogłębianie relacji.
 • Jest to zaawansowany warsztat Tantry. Poniżej znajdują się warunki wstępne uczestnictwa.
 • Zapraszamy singli i pary, który gotowe są do pracy z innymi osobami. Będziemy praktykować w pojedynkę, rotacyjnie z drugą osobą, jak i w małych grupach. Druga osoba w praktyce jest tantrycznym partnerem odbijającym wewnętrznego partnera.
 • Dla osób, które nie mają większego problemu z nagością.
 • Samodzielnie każdy decyduje jak bardzo angażuje się w praktykę, zgodnie z własnymi granicami w danym momencie.
 • Podczas zajęć nie będzie stosunków seksualnych.

 

Warunki wstępne uczestnictwa w tym warsztacie 
 • uzdrowione podstawowe zranienia uniemożliwiające tantryczną praktykę (zazdrość, lęk przed odrzuceniem, porównywanie się, obniżone poczucie wartości, syndrom ofiary itp.)
 • umiejętność stawiania i komunikowania klarownych granic i respektowania cudzych
 • brak chorób psychicznych – emocjonalna i umysłowa stabilność przy dużej dawce energii 
 • konieczne doświadczenie sesji uzdrawiania seksualnego i rozbrajania ciała – pozwalające na swobodny, wewnętrzny przepływ energii seksualnej 
 • praktyka siedzącej medytacji
 • możliwe, że skontaktujemy się z osobami, które nie były u nas na żadnych warsztatach, aby uzyskać więcej informacji o waszej ścieżce rozwoju