Świątynny Rytuał Tantrycznego Masażu ”Narodziny Smoka”

 

 

Kurs zaawansowanego masażu tantrycznego
Prowadzenie: Dechen Dorje

 

 

 

Zapraszamy osoby zaznajomione już z masażem tantrycznym na  warsztat świątynnego masażu, inicjującego przebudzenie wewnętrznej niedualnej mocy połączonej z sercem. Intencją tego rytuału jest również transformacja negatywnych doświadczeń zapisanych w komórkach naszego ciała oraz ich odnowa poprzez wewnętrzną alchemię.
Rytuały przebiegają nie tylko w parach ale i grupach, głęboko aktywując wewnętrzne aspekty żeńskie i męskie.

 

W ezoterycznych  tekstach archetyp smoka jest nie tylko symbolem potężnej mocy. Jest zwieńczeniem naszej indywidualnej duchowej drogi, przekroczenia wszelkich ograniczeń  oraz osiągnięciem absolutnej wolności i zjednoczeniem wszystkich dualizmów.
Popularny Kadyceusz przedstawiający dwa węże pnące się do góry wokół laski Hermesa jest w istocie ważnym tantrycznym symbolem.

Węże symbolizują dwa wewnętrzne kanały subtelne: Idę i Pingalę opasujące każdą czakr. Laska Hermesa przedstawia kanał centralny czyli Szuszumę. Węże oznaczają nie tylko kanały energetyczne, ale energie żeńskie i męskie  które je wypełniają. Żeński i Męski wąż łączą się ze sobą na poziomie każdej czakry, otwierając kolejne bramy dla wznoszącej się mocy w kanale centralnym. Łącząc się na najwyższym poziomie węże  przeobrażają się w dwugłowego smoka ze skrzydłami. Skrzydła oznaczają połączenie indywidualnych energii z kosmiczną świadomością i jednoczesne zejście ducha do ciała.
Droga ta przedstawia ewolucję i różne stadia rozwoju adepta poprzez unię żeńskich i męskich aspektów, aż do ich pełnego rozkwitu i całkowitego zjednoczenia. Znajduje swoją kulminację w mistycznym połączeniu z tantrycznym partnerem, osiągnięciu stanu jedności i wielkiej błogości, który już się więcej nie cofa.

Na poziomie kolektywnym energia smocza naszej planety, jest wciąż na etapie dojrzewania indywidualności, uchwyconej między polaryzacją światła i ciemności. Etap ten jest reprezentowany przez system patriarchalny.
Nasza ewolucja prowadzi do następnego etapu rozwoju, połączenia dojrzałych  aspektów żeńskich i męskich wewnątrz każdej kobiety i każdego mężczyzny. Nowe struktury społeczne będą bazować na zintegrowanej, ucieleśnionej duchowości, kumulującej doświadczenia zarówno matriarchatu jak i patriarchatu. Kobiety i Mężczyżni będą mogli się spotkać w pełni swojej mocy i autonomii wewnętrznej, jako równorzędni partnerzy.
Ten etap reprezentuje połączenie żeńskiej i męskiej esencji na poziomie czakry serca.

 

Alchemia tantrycznego masażu smoka

Masaż tantryczny ” Narodziny Smoka ” jest duchową praktyką realizowaną poprzez dotyk ciał dającego i przyjmującego. Jego struktura reprezentuje alchemiczną podróż od aktywacji wężowej energii poprzez wycofanie do stadium pierwotnej pustki i wyłonienia się w nowej postaci reprezentującej niedualną moc serca.
W trakcie masażu osoba dająca świadomie wchodzi na przemian raz w żeńską raz w męską energię.
Tańcząc między polarnościami, w którymś momencie doprowadza do ich jednoczesnej obecności i połączenia w sobie. Poprzez przekazanie tych jakości poprzez dotyk, aktywuje zarówno wysokie jak i niższe wibracyjnie – gęste poziomy energetyczne.
Odbywa się świadoma wymiana energii między dającą i przyjmującą osobą, rozpalając wewnętrzny ogień, niezbędny składnik alchemicznej przemiany. Jest to masaż zawierający intymne części ciała.

 

Co będzie się działo na warsztacie?
 • Nauczysz się i doświadczysz mistycznego otwarcia się na błogość, integrującego ciało i ducha dotyku.
 • Wyzwolisz swoją niedualną moc życiową potrzebną do osobistej realizacji, prowadzącą do przebudzonego, autonomicznego życia.
 • Będziesz uczestniczyć w rytuałach głęboko sprowadzających Ducha do ciała.
 • Doświadczysz błogości  połączenia żeńskich i męskich energii wewnątrz siebie, na poziomie serca.

 

Podczas tego warsztatu nauczysz się i doświadczysz:
 • Medytacji tantrycznych tworzących połączenie pomiędzy masującym i masowanym oraz  przestrzeni jedności świadomości, serca i ciała, pozwalających wyjść poza znane doświadczenia.
 • Poznasz i pogłębisz praktykę tworzenia bezpiecznej i świętej przestrzeni koniecznej dla powodzenia rytuałów tantrycznych.
 • Skonfrontujesz się ze swoim cieniem i drzemiącą w ciemnościach indywidualną mocą.
 • Nauki masażu krok po kroku: zobaczysz demonstracją, będziesz się uczyć i doświadczać z pełnym prowadzeniem w trakcie.

 

Dla kogo? Ważne!
 • Dla osób doświadczonych w masażu tantrycznym z możliwościami przyjmowania elastycznych pozycji ciała
  (masujemy na materacach na podłodze).
 • DLA OSÓB MAJĄCYCH POZYTYWNĄ RELACJĘ ZE SWOJĄ SEKSUALNOŚCIĄ
 • Dla kobiet i mężczyzn z aktywnym kobiecym i męskim aspektem w sobie.
 • Zapraszamy indywidualnie lub w parze.